Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Układanki

( ilość produktów: 4 )

Gry Puzzle - Łatwe i nietypowe puzzle dla dorosłych - Oferta online VIDA Care Plus

Puzzle, łatwe układanki dla dorosłych to najnowsza oferta VIDA Care Plus. Nasza propozycja to starannie wykonane, ale w Polsce jeszcze dość nietypowe gry - puzzle łatwe dla dorosłych, które są sprawdzonym sposobem na aktywizację seniora. Dobrze dobrane, ciekawe puzzle dla dorosłych mogą stanowić skuteczną formę rehabilitacji, bo oprócz tego, że układanki pomagają ćwiczyć koncentrację i stymulują pracę mózgu, to rozwijają również wyobraźnię przestrzenną, trenują pamięć i zdolności manualne.

Puzzle i układanki dla dorosłych

Puzzle łatwe dla seniorów

Układanki,puzzle dla dorosłych - sklep internetowy VIDA Care Plus

Puzzle i układanki dla dorosłych

Gry takie jak, puzzle i układanki dla dorosłych, jest to spokojna i przyjemna rozrywka, którą można wykonywać w pojedynkę lub w grupie. Tematyka puzzli jest bardzo zróżnicowana i są to np.: krajobrazy, zwierzęta, malowane obrazy, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednią układankę dla siebie. Klasyczne puzzle dla dorosłych składają się maksymalnie z 300-tu elementów i choć w Polsce dostępne są puzzle, które mają: 500, 1000, 1500, 2000, 3000, 4000, 5000 oraz 6000 elementów, ale jest to rozrywka przeznaczona dla graczy bardziej zaawansowanych. Dzięki układaniu puzzli, dorosły człowiek ćwiczy nie tylko koncentrację i rozwija kreatywność, ale trenuje też umysł oraz chwytność palców i precyzję ruchów dłoni. Ale nie należy też zapominać o ważnej kwestii, którą jest fakt, że ludzie, którym udaje się w końcu ułożyć układankę, odczuwają znaczną poprawę nastroju. Rozwiązanie zagadki, tzn. ułożenie obrazka z wielu rozsypanych elementów, jest swego rodzaju niespodzianką, w wyniku czego w mózgu uwalniana jest dopamina, który odgrywa ważną rolę w motywowaniu ludzkiego organizmu do poszukiwania przyjemnych doświadczeń i odpowiada za uczucie szczęścia.

Puzzle łatwe dla seniorów

Łatwe puzzle i układanki dla dorosłych, takie jak np. puzzle dla osób z demencją, czy inne logiczne układanki drewniane, to pomoce terapeutyczne dla starszych osób, które mają duże, ale lekkie i kolorowe elementy, aby można je było łatwo zobaczyć i uchwycić. Układanie puzzli wymaga zwykle dopasowania kształtów i wzorów i dzięki temu, zaangażowanie w taką zabawę jest dla starszych osób uczeniem się metodą prób i błędów, co jest najlepszą drogą do zachowania pamięci w przypadku seniorów.Puzzle łatwe dla seniorów to zwykle jeden prosty obrazek i mała liczba elementów i jest to zestaw - drewniana układanka i ramka, która ułatwia samo układanie obrazu. Elementy układanki są duże i jednocześnie lekkie, co umożliwia seniorowi trzymanie ich w dłoni i manipulowanie, podczas takiej zabawy. Nie wolno bowiem zapominać, że wraz z wiekiem, u seniora obniża się sprawność dłoni i pogarsza się wzrok i zawsze należy zadbać o to, aby elementy łamigłówki nie były za ciężkie i za małe, aby wyzwaniem dla seniora była sama łamigłówka, a nie oglądanie lub podnoszenie jej części.

Układanki, puzzle dla dorosłych - sklep internetowy VIDA Care Plus

Gry, puzzle łatwe i układanki w ofercie VIDA Care Plus to nie tylko drewniana układanka tematyczna z kołeczkami, która aktywizuje zarówno opiekuna, jak i seniora. Na naszych wirtualnych półkach oprócz klasycznych puzzli dla dorosłych, znajdują się także: gry planszowe, tradycyjne gry karciane, szybkie, ekscytujące gry towarzyskie,gry dla seniorów na pamięć, relaksujące gry terapeutyczne dla seniorów, gry ruchowe dla seniorów, gry manualne dla seniorów, gry dla seniorów z demencją, gry strategiczne i logiczne, ćwiczące pamięć quizy, gry słowotwórcze doskonałe do treningu pamięci, proste gry ekonomiczne, integrujące pokolenia gry familijne. Mamy nadzieję, że w naszym sklepie online jest przynajmniej kilka gier, które zechcą Państwo włączyć do swojego codziennego życia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 10 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-27
JESTEM BARDZO ZADOWOLONA Z REALIZACJI ZAMÓWIENIA
2023-12-12
Szybko i sprawnie zrealizowane zakupy.
pixel