Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

„Więc chodź, pomaluj mój świat…"

2022-09-07
„Więc chodź, pomaluj mój świat…"

Utwór zespołu 2+1 zna chyba każdy. Jego aktualności nie narusza ani czas, ani miejsce. Czy wiesz, że zawiera cenną wskazówkę? Ukryła się w refrenie tej piosenki. Nie przeocz jej i wykorzystaj w pracy ze swoim podopiecznym. Sprawdźmy, gdzie nas ten utwór zaprowadzi.

Rumieńce, tęcza i … uśmiech

Każda choroba odbiera coś człowiekowi. W przypadku demencji jest podobnie. Zmiany, które zachodzą w życiu chorych sprawiają, że stają się więźniami własnych ciał. Tracą zdolność komunikacji. Ich aktywność często drastycznie spada. A codzienne czynności zaczynają sprawiać ogromne trudności. Nic dziwnego, że mają prawo czuć się pogubieni. Jako terapeuta na pewno doskonale znasz sposoby, by wyhamować postęp choroby, by przywrócić życiu swojego podopiecznego dawne kolory. Jednym z nich jest terapeutyczny wpływ kolorowania czy malowania. To zajęcia, które nie tylko wyciszą i skupią uwagę seniora. Wprowadzą nieco kolorów w jego zmienione życie. Wywołają uśmiech. A chyba o to chodzi?

Malowanki

Na żółto i na niebiesko

Niech na niebie stanie tęcza” malowana podopiecznego ręką! Nasza oferta to kufer pełen skarbów. Pod tym linkiem znajdziesz malowanki opracowane przez zespół specjalistów. To informacja, która daje Ci pewność, że produkt wspiera terapię Twojego podopiecznego. Malowanki dobierzesz na dwa sposoby. Jednym z nich jest faza zaawansowania choroby. Kolejny to zainteresowania seniora. Zadbaliśmy o różnorodność produktów. Dlatego w ofercie znajdziesz coś dla wielbicieli ogrodów, sportu czy fanów motoryzacji.

Rysunki, które ożyją pod ręką Twojego podopiecznego, posiadają wyraźne kontury. Dzięki temu ułatwiają seniorom stworzenie pięknych dzieł sztuki. W większości to produkty wielorazowego użytku. By obrazki ożyły pod palcami seniorów, wystarczy pędzel i odrobina wody lub dostęp do kserokopiarki - każdą stronę z łatwością wyrwiesz z książki i powielisz dowolną ilość razy.

Psychika i ciało

Zdawałoby się, że malowanki i kolorowanki są zarezerwowane dla określonej grupy wiekowej. Pewnie Twoje myśli wędrują teraz ku początkom edukacji. Jednak w przypadku osób z demencją wygląda to bardzo podobnie. Kolorowanki to element terapii, który wspiera higienę mózgu i sprawność manualną seniorów. W zależności od tego, na jaką tematykę się zdecydujesz, odnajdziesz w nich wskazówki do nawiązania rozmowy z podopiecznym. Nadawanie obrazom kolorów to doskonały punkt wyjścia w rozważaniach na temat wspomnień czy doświadczeń.

Malowanie w naukowym świetle

Działanie malowanek jest potwierdzone badaniami. Na ich temat wielokrotnie wypowiadali się psychologowie. Podkreślają wpływ kolorowania i malowania na samopoczucie. To rozrywka, która uwalnia od natłoku myśli. Ta forma aktywności jest ceniona zwłaszcza przy pracy z seniorami z demencją. Przeprowadzone badania potwierdziły, że kolorowaniie zmniejsza pobudzenie i uczucie niepokoju, które towarzyszą osobom chorym. Wynika to między innymi z potrzeby koncentracji. Seniorzy skupiają się na tu i teraz, a robiąc to mogą jednocześnie „zapomnieć” o swoich kłopotach. Taki trening uważności ma wprost nieocenione znaczenie w terapii osoby z demencją.

Terapia sztuką

Pamiętaj, by proponować podopiecznym różne formy aktywności. Przykładowa zmiana tematyki zajęć z wodnej na lądową nie wystarczy. Dlatego prócz malowanek, sięgaj po inne techniki aktywizujące seniorów. Pamięć i koncentrację można ćwiczyć na wiele sposobów. Kilka propozycji znajdziesz w ofercie naszego sklepu: https://vidacareplus.pl/aktywizacja-seniora. Na wirtualnych półkach odnajdziesz ciekawe gry, puzzle czy łamigłówki. To propozycje, dzięki którym Twój podopieczny nie tylko aktywnie spędzi czas. Stanowią skuteczne wsparcie dla sprawności manualnej seniora.

Planuj

Wydawałoby się, że koloryzacja nie wymaga specjalnych przygotowań. Jednak nie daj się zwieść pozorom! Pamiętaj, że jest to zajęcie, które ma zainteresować dorosłą osobę. Dlatego należy wziąć pod uwagę nawet najdrobniejszy szczegół. Zastanów się czy dobrym wyborem będą kredki, farby czy nie lepiej będzie użyć podczas zajęć gotowego narzędzia takiego jak Aquapaint, gdzie wystarczy pędzel/palce i odrobina wody, by nadać malowankom kolorów.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 10 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-17
Polecam
2023-12-12
Szybko i sprawnie zrealizowane zakupy.
pixel