Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kolorowanki

Kolorowanki i rysowanki - Malowanki dla dorosłych - Oferta online VIDA Care Plus

Gry malowanie obrazków to ostatnio jedno z najpopularniejszych zajęć zarówno wśród dzieci, jak i wśród osób dorosłych. Co prawda można tworzyć ładne rysunki za pomocą komputera, bo kolorowanki to także gry online, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby malowanie malowanek odbyło się w tradycyjny sposób, za pomocą kredek, pędzla i farb. Niewątpliwym plusem takiej rozrywki jest to, że papierowe rysunki do pomalowania można lekko zmodyfikować, np. poprzez zmianę odcienia koloru lub posypanie malowanki brokatem, aby ozdobić dzieło.

Malowanki i rysowanki dla dorosłych to nacechowane artyzmem obrazy do malowania po numerach. Choć tematyka rysunków do malowania dla osób dorosłych jest podobna do dziecięcej i może przedstawiać przedmioty, zwierzęta lub kwiaty, to takie malowanki dla dorosłych są jednak trudniejsze, bo zawierają mnóstwo szczegółów i wzorów geometrycznych, które wymagają sporego skupienia podczas kolorowania. W Polsce, gry malowanie obrazów to także malowanki dla seniorów i są to ilustracje do pokolorowania stworzone w przemyślany sposób, tak aby każdy obrazek nie tylko cieszył seniora, ale i odnosił się do jego wspomnień i doświadczeń, co pomaga w treningu pamięci.

Kolorowanki malowanki do druku dla dzieci i dla dorosłych

Gry dla seniorów - malowanie obrazków

Malowanki i rysowanki dla seniorów - sklep internetowy VIDA Care Plus

Kolorowanki malowanki do druku dla dzieci i dla dorosłych

Kolorowanki malowanki do druku dzięki Internetowi to prawie nieskończone możliwości wyboru. Gry kolorowanki do pobrania za darmo dostosowane są do każdego poziomu umiejętności i do wieku. W Polsce dostępne są kolorowanki edukacyjne dla dzieci (np. kontur człowieka do malowania), które są świetnym połączeniem nauki z zabawą, ale te najpopularniejsze kolorowanki dla dzieci to obrazki z postaciami z bajek, gier i filmów. Nie dziwi więc fakt, że np. kolorowanki LOL Surprise, rysunki do malowania z Violetty robią furorę na całym świecie. Z pewnością do takiego stanu rzeczy przyczynia się fakt, że rysunki do malowania online można pobrać za darmo, wydrukować i używać w dowolnym momencie. Co więcej, ukończone dzieło, taki obraz do malowania po numerach można powiesić na ścianie lub podarować najbliższym. Gry malowanie obrazów online dla dorosłych to zazwyczaj rysunki mandali oraz inne projekty o przeróżnej tematyce, które maluje i koloruje się na ekranie laptopa lub komputera. Choć w internetowych grach w malowanie dla dorosłych nie ma przeszkód, aby użyć gumki do ścierania, aby poprawić wynik, to warto pamiętać, że choć istnieje wiele korzyści płynących z nowoczesnej technologii dla seniorów, to generalnie, osoby w podeszłym wieku nie czują się dobrze z urządzeniami mobilnymi, bo ze swojej młodości pamiętają jedynie malowanie farbami i kredkami na papierze. Gry dla seniorów online to dość dyskusyjny temat. Darmowe gry dla seniorów na telefon mogą być sposobem na “zabicie” nudy w domu i stanowią z pewnością doskonałą alternatywę dla bezproduktywnego czasu spędzonego przez starszą osobę przed telewizorem. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że chociaż gry dla osób starszych online, niektóre aplikacje na androida i gry komputerowe malowanie obrazków mogą być korzystne dla seniorów, ale profesjonaliści z różnych środowisk zdecydowanie zachęcają rodziny do wspólnych zabaw i rozrywek i do ograniczenia czasu spędzanego przez starszych ludzi przed ekranem. 

Gry dla seniorów - malowanie obrazków 

Kolorowanki to bez wątpienia ulubiona rozrywka dzieci, ale w Polsce bardzo modne stały się relaksujące kolorowanki dla dorosłych, które są dobrym sposobem na odstresowanie. Warto jednak wiedzieć, że terapia przez sztuki plastyczne może być niezwykle satysfakcjonująca dla osób w każdym wieku, ale rysowanki malowanki, ta rozrywka jest wyjątkowo korzystna dla seniorów, ponieważ taka terapia zajęciowa przyczynia się nie tylko do usprawniania starszych osób, ale może dać im “nowe” życie. Chociaż zajęcia artystyczne, takie jak: malowanie i rysowanie są uważane w Polsce raczej za hobby, ale badania pokazują, że malowanie kolorowanek może działać jako cenne źródło poprawy jakości zdrowia psychicznego i fizycznego seniorów. Za pomocą terapii artystycznej (np. granie w: gry malowanie obrazków, gry o wyszywaniu, gry puzzle do kolorowania) można “przekierować” uwagę seniora, aby skupił się nie na bólu, ale na własnoręcznym tworzeniu i ukończeniu dzieła. Skupienie się na malowaniu kolorowanek, na rysowaniu za pomocą narzędzi takich jak: kredki, farby, pędzle i własne dłonie, może pomóc starszym ludziom zrelaksować się i skupić się na pozytywnych uczuciach, na stworzeniu zachwycającego dzieła. Terapia sztuką daje seniorom ujście dla ich frustracji, ponieważ pomaga im pozbierać myśli i poświęcić wolny czas na zrobienie czegoś produktywnego. Gry kolorowanki i rysowanki to również znakomite ćwiczenie na precyzję ruchów i na cierpliwość.

Malowanki i rysowanki dla seniorów - sklep internetowy VIDA Care Plus

Malowanki i rysowanki dla seniora, ta oferta online VIDA Care Plus została stworzona po to, by zapewnić angażującą, interesującą aktywność artystyczną osobom w początkowych fazach demencji. Każda książka składa się z 15 ilustracji do pokolorowania, stworzonych w bardzo precyzyjny i przemyślany sposób. Dodatkowo, do kolorowanki został dołączony pokolorowany obrazek, który może służyć za inspirację albo wzór.Gry malowanie obrazków dla dorosłych to nie jedyna propozycja jaką ma w ofercie sklep internetowy VIDA Care Plus to. Na naszych wirtualnych półkach oprócz rysowanek i malowanek, znajdują się także: gry planszowe, tradycyjne gry karciane, szybkie, ekscytujące gry towarzyskie, gry dla seniorów na pamięć, relaksujące gry terapeutyczne dla seniorów, gry ruchowe dla seniorów, gry manualne dla seniorów, gry dla seniorów z demencją, gry strategiczne i logiczne, ćwiczące pamięć quizy, gry słowotwórcze doskonałe do treningu pamięci, proste gry ekonomiczne, integrujące pokolenia gry familijne. Mamy nadzieję, że w naszym sklepie online jest przynajmniej kilka gier, które zechcą Państwo włączyć do swojego codziennego życia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 9 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-27
JESTEM BARDZO ZADOWOLONA Z REALIZACJI ZAMÓWIENIA
2023-12-12
Szybko i sprawnie zrealizowane zakupy.
pixel