Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Materace przeciwodleżynowe

Materace przeciwodleżynowe - Sklep internetowy VIDA Care Plus 

Materace przeciwodleżynowe to podstawowe wyposażenie medyczne, które powinien posiadać każdy pacjent leżący. Materac przeciwodleżynowy zapewnia osobie unieruchomionej, leżącej w łóżku,  komfort, ale przede wszystkim zmniejsza ucisk tkanek i skóry oraz poprawia przepływ krwi. W Polsce, do wyboru są materace statyczne, np. piankowe i materace zmiennociśnieniowe z kompresorem i jest to m.in.: materac przeciwodleżynowy rurowy lub bąbelkowy. Mimo, że zadaniem jednego i drugiego, jest profilaktyka przeciwodleżynowa, znacząco różni ich: zastosowanie, budowa oraz działanie i cena. Na wybór modelu materaca wpływa także stopień ryzyka powstawania odleżyn oraz waga pacjenta.

Materac przeciwodleżynowy, jaki wybrać? Choć wiele osób, które opiekują się pacjentami leżącymi w domu, zadaje sobie to pytanie - to warto pamiętać, że sklep VIDA Care Plus zapewnia eksperckie wsparcie podczas doboru materaca przeciwodleżynowego, a nasza pomoc z pewnością zapobiegnie niepotrzebnym kosztom! W naszym sklepie internetowym dostępny jest m.in.: niezawodny materac przeciwodleżynowy rurowy, przeznaczony do profilaktyki i leczenia odleżyn do IV stopnia według skali EPUAP. Najnowsza oferta VIDA Care Plus, połączone zalety wysokoelastycznej pianki o bardzo dużej gęstości (80 kg/m3) i zależnie od rodzaju, jednego lub dwóch wkładów z bloczkami pneumatycznymi -  to materac przeciwodleżynowy z kompresorem!

Odleżyny u pacjenta leżącego

Materac przeciwodleżynowy rurowy - opinie, czy warto?

Materac przeciwodleżynowy - cena, dofinansowanie

Materac przeciwodleżynowy z kompresorem - oferta online VIDA Care Plus

Odleżyny u pacjenta leżącego

Odleżyny mogą przydarzyć się każdemu. Trzeba jednak pamiętać, że odleżyny nie występują nigdy samoistnie, jako jedyna jednostka chorobowa, bo zawsze towarzyszą im inne choroby, przez które człowiek zostaje unieruchomiony w łóżku na dłuższy czas. Chociaż odleżyny często występują u seniorów i pacjentów leżących, ale mogą również powstać u osób, które dużo siedzą i są to np. starsi ludzie poruszający się na wózkach inwalidzkich. Takie rany są spowodowane uciskiem na część ciała, co sprawia, że komórki obumierają. Jeśli w danym miejscu na ciele chorego pojawiło się zaczerwienienie naskórka, najlepiej jest maksymalnie odciążyć tą okolicę, aby zatrzymać proces tworzenia się rany. Odleżyna, czyli martwica tkanek u pacjenta leżącego, wiąże się z poważnymi zagrożeniami dla zdrowia. Na konsekwencje długotrwałego leżenia, na odleżyny, najbardziej narażone są takie okolice ciała, jak np.: odcinek krzyżowy kręgosłupa, kość ogonowa, łopatki, łokcie, pięty oraz tył głowy potylica. Obszary te są szczególnie podatne na odleżyny, ponieważ kość znajduje się stosunkowo blisko skóry. Z tego właśnie powodu, dla zmniejszenia ucisku skórnego, w celu zapobiegania odleżynom i umożliwienia prawidłowego ułożenia chorego w łóżku, z powodzeniem stosowane są różnego rodzaju: poduszki i pozycjonery przeciwodleżynowe, podkładki i materace przeciwodleżynowe. 

Materac przeciwodleżynowy rurowy - opinie, czy warto?

Materac przeciwodleżynowy na wersalkę piankowy i materac bąbelkowy wykorzystuje się przede wszystkim w profilaktyce oraz w przypadkach występowania lekkich odleżyn I stopnia. Z kolei, wyposażony w mikrowentylację, materac przeciwodleżynowy rurowy jest doskonałym rozwiązaniem i dla profilaktyki przeciwodleżynowej i w odleżynach niższych i wyższych stopni, a nawet tam, gdzie nie ma zagrożenia odleżynami, ale dochodzą inne dodatkowe czynniki! Czy materac rurowy może na 100% uchronić przed odleżynami? Materac przeciwodleżynowy stanowi wyłącznie część profilaktyki! Trzeba pamiętać, że choć nieprzemakalny, pompowany materac przeciwodleżynowy stanowi bardzo istotną część profilaktyki i leczenia odleżyn, to nie należy zapominać o innych istotnych kwestiach - zmiana pozycji chorego w łóżku, pozycjonowanie ciała innymi elementami oraz stosowanie odpowiedniej pielęgnacji skóry, tzn. kremy i maści na odleżyny, środki lecznicze, np. Hyperoil. 

Materac przeciwodleżynowy - cena, dofinansowanie 

Komfort fizyczny podczas leżenia oraz profilaktyka i leczenie odleżyn, w przypadku pacjenta leżącego, są priorytetem. Choć materac przeciwodleżynowy cena, może być dla niektórych osób w Polsce dość wysoka, warto jednak wiedzieć, że materace przeciwodleżynowe są częściowo refundowane przez NFZ. Aby uzyskać dopłatę do materaca przeciwodleżynowego wystarczy zgłosić się do lekarza rodzinnego w poradni ogólnej po zlecenie na zaopatrzenie lub poprosić o takie zlecenie podczas wizyty u specjalisty. Na druku zlecenia musi znaleźć się adnotacja o treści: "wymaga stałego przebywania w łóżku".Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi tj.: Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 grudnia 2004 r. (Dz.U. Nr 275, poz. 2732, Dz.U. Nr 276, poz. 2739) wysokość dofinansowania do materaca przeciwodleżynowego wynosi 70% z limitu NFZ, a refundowane zaopatrzenie w materac przeciwodleżynowy przysługuje świadczeniobiorcom w przypadku: paraplegii, tetraplegii i innych chorób wymagających stałego przebywania w łóżku. 

Materac przeciwodleżynowy z kompresorem - oferta online VIDA Care Plus

Sklep internetowy VIDA Care Plus ma w swojej ofercie - materac przeciwodleżynowy z kompresorem, który można kupić w zaciszu swojego domu przez Internet. Największą zaletą zakupów w naszym sklepie internetowym jest to, że przed zakupem produktu, który ma służyć jako pomoc dla seniora, jako wsparcie dla chorej osoby - Klient może zasięgnąć u nas fachowej porady. Materac przeciwodleżynowy, oferta VIDA Care Plus - leczenie i profilaktyka ran i odleżyn, to starannie dobrane produkty, co do których mamy 100% pewność, że sprawdzą się w codziennej opiece nad osobami zmagającymi się z niepełnosprawnością i z seniorami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją!

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 9 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-27
JESTEM BARDZO ZADOWOLONA Z REALIZACJI ZAMÓWIENIA
2023-12-12
Szybko i sprawnie zrealizowane zakupy.
pixel