Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Trening umysłu

( ilość produktów: 46 )

Ćwiczenia umysłu dla seniorów - Trening mózgu dla dorosłych - Oferta online VIDA Care Plus

Ćwiczenia umysłu dla seniorów są niezwykle istotne i nigdy nie jest za późno, aby pomóc starszej osobie skupić się na stymulacji intelektualnej i poprawić funkcjonowanie mózgu. Choć z pewnością, wiek odgrywa główną rolę w przypadku spadku zdolności poznawczych, to seniorzy potrzebują dodatkowych bodźców i zajęć, takich jak ćwiczenia na sprawność umysłową, aby utrzymać zaangażowanie oraz polepszyć procesy kognitywne. Trening umysłu ćwiczenia, gry umysłowe dla seniorów to obecnie wiele możliwości wyboru.

Kategoria “stymulacja umysłu” w Internecie obejmuje np.: dedykowane, darmowe programy, aplikacje trening mózgu online i ćwiczenia PDF, które obiecują poprawić pamięć bez względu na wiek.

Trening umysłu dla osób 50+ to m.in. gry na ćwiczenie pamięci i ćwiczenia kognitywne pozwalają seniorom nie tylko utrzymać i poprawić funkcje mózgu, ale także przezwyciężyć nudę lub samotność i zaangażować się w interakcje osobiste. Trening umysłu Ćwiczenia na sprawność umysłową. Jak ćwiczyć pamięć u osób starszych? Ćwiczenia umysłu dla seniorów, trening umysłu - sklep internetowy VIDA Care Plus

Trening umysłu 

Choć kiedyś wierzono, że u dorosłego człowieka zdolność mózgu do uczenia się i rozwoju jest ograniczona, to najnowsze badania pokazują, że mózg może nadal się zmieniać, reorganizować i tworzyć nowe ścieżki połączeń (synapsy). Obecnie staje się coraz bardziej oczywiste, że ludzki mózg może się przystosować i można zachować “ostrość” myślenia nawet w podeszłym wieku, po latach kształtowania się umysłu. Aby jednak w pełni wykorzystać zalety neuroplastyczności, u starszych osób należy regularnie ćwiczyć mózg.  Ćwiczenia umysłu dla seniorów, aby pozytywnie wpłynąć na neuroplastyczność mózgu, powinny zostać wprowadzone do codziennego życia starszych osób i wskazane jest skupienie się na następujących elementach :uwaga - wzmocnienie uwagi np.: trwałej, selektywnej, wzrokowej lub słuchowej,percepcja - poprawa lub rozwój percepcji wzrokowej, słuchowej i dotykowej,pamięć - równoważenie pogorszenia pamięci długoterminowej i krótkotrwałej w wyniku wieku lub choroby,rozumowanie - ochrona nadrzędnych funkcji poznawczych (rozumowanie numeryczne, logiczne i abstrakcyjne), które pomagają myśleć i podejmować codzienne decyzje w obliczu różnorodnych bodźców, wydarzeń i sytuacji, szybkość przetwarzania informacji - maksymalizacja możliwości szybkiego przetwarzania dużych ilości informacji.

Ćwiczenia na sprawność umysłową  

Jak ćwiczyć swój umysł? Aby zachować kondycję fizyczną należy zmuszać swoje ciało do wysiłku i wykonywać rozmaite aktywności: biegać, pływać, jeździć na rowerze, ćwiczyć na siłowni. Jeśli chodzi o ćwiczenie mózgu, obowiązuje ta sama zasada. Niezależnie od tego, w jakie czynności zdecydujemy się zaangażować, trzeba stawiać sobie nowe wyzwania i często je zmieniać. W przypadku starszych osób, kluczem do stymulacji umysłu są gry na ćwiczenie pamięci, bo taki trening na sprawność umysłową koncentruje się na konkretnych obszarach utrzymania i poprawy zdolności poznawczych seniorów.Jak usprawnić starszą osobę? W przypadku osób starszych, specjalnie dobrane ćwiczenia na sprawność umysłową mogą stanowić profilaktykę chorób neurologicznych, a rodzaj gimnastyki umysłu dla seniorów to MTA, czyli mentalny trening aktywizacyjny, nazywany też potocznie „joggingiem mózgu”. MTA polecany się osobom w każdym wieku, które pragną podnieść swoją sprawność umysłową i polepszyć procesy kognitywne, bo w kompleksowy sposób angażuje on wszystkie obszary i funkcje mózgu. Ale ćwiczenia umysłu dla seniorów należy dobrać do potrzeb i preferencji seniorów, bo odpowiednio dobrane ćwiczenia aktywują do pracy wszystkie obszary mózgu, co pozwala starszym osobom utrzymać na dobrym poziomie sprawność umysłową.

Jak ćwiczyć pamięć u osób starszych?

Jak pobudzić mózg do pracy? Bystrość umysłu starszych ludzi poprawia trening umysłu, który obejmuje takie kwestie jak np.:

 • stymulacja wzroku,
 • stymulacja słuchu,
 • stymulacja węchu,
 • stymulacja dotyku
 • stymulacja polisensoryczna,
 • trening funkcji poznawczych, 
 • trening pamięci,
 • trening koncentracji,
 • trening logicznego myślenia,
 • motoryka mała,
 • aktywizacja ruchowa.

Gry dla seniorów, takie jak np.:

 • puzzle,
 • łamigłówki,
 • gry słowne,
 • gry karciane
 • gry planszowe

Mogą one pomóc w zachowaniu pamięci, usprawnieniu funkcji mózgu, spowolnieniu spadku funkcji poznawczych i w łagodzeniu stresu. Obecnie w Internecie dostępnych jest wiele opcji - od tradycyjnych puzzli po krzyżówki i łamigłówki, gry terapeutyczne i gry pamięciowe, a nawet polisensoryczne zestawy dla seniorów, który oferują zarówno dźwięki, jak i zapachy. Granie w gry jest dla starszych osób uczeniem się metodą prób i błędów, co jest najlepszą drogą do zachowania pamięci w przypadku seniorów.

Ćwiczenia umysłu dla seniorów, trening umysłu - sklep internetowy VIDA Care Plus

Trening umysłu - ćwiczenia umysłu dla seniorów - oferta online VIDA Care Plus to wypróbowane i przetestowane gry i pomoce, które są szczególnie odpowiednie dla osób dorosłych i z pewnością będą skuteczne w stymulacji mózgu starszych ludzi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową propozycją. Sklep dla Seniorów VIDA Care Plus zapewnia wszystkie potrzebne akcesoria do opieki nad starszymi osobami - do leczenia i profilaktyki ran i odleżyn oraz pomoce terapeutyczne dla dorosłych, ściśle związane z tematem - aktywizacja seniora w Polsce. Nasza oferta online to m.in.:

 • gry dla seniorów na pamięć,
 • gry terapeutyczne dla seniorów,
 • zabawki dla starszych osób z demencją,
 • malowanie dla seniora,
 • trening pamięci chorych na Alzheimera,
 • karty pracy dla seniora. 

Na podstawie własnych doświadczeń oraz słuchając potrzeb naszych Klientów, którzy zastanawiają się - jak pomóc osobie starszej i samotnej?, czym zainteresować seniora?, jak zorganizować czas starszej osobie?, jak pobudzić mózg do zapamiętywania? - zespół ekspertów z VIDA Care Plus, wybrał do internetowej oferty tylko takie marki i produkty do terapii i opieki, których seniorzy i ich opiekunowie najbardziej potrzebują.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 9 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-27
JESTEM BARDZO ZADOWOLONA Z REALIZACJI ZAMÓWIENIA
2023-12-12
Szybko i sprawnie zrealizowane zakupy.
pixel