Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gry dla seniorów

( ilość produktów: 436 )

Gry dla starszych osób - Prosta i przyjemna rozrywka dla Seniorów - Oferta online VIDA Care Plus - Gry dla seniorów na pamięć

Gry dla starszych osób, zarówno te terapeutyczne, manualne, jak i gry towarzyskie, planszowe i karciane to świetny sposób nie tylko na pobudzenie umysłów seniorów, ale jest to też relaksująca, przyjemna rozrywka, która może zapewnić graczom dużo wesołej zabawy! Wraz z wiekiem, choć sprawność fizyczna jest nadal ważna, to ćwiczenia pamięci, dla seniorów są równie istotne i mogą im przynieść wiele korzyści.

Gry dla seniorów w ofercie VIDA Care Plus to nie tylko logiczne gry dla seniorów z demencją, które dostarczają starszym osobom potrzebną stymulację mózgu. Gry dla emerytów mogą również pomóc w budowaniu więzi społecznych. W wiele gier i układanek z oferty naszego sklepu można grać z bliskimi, wnukami, przyjaciółmi i opiekunami, ale nie ma przeszkód, aby osoba w podeszłym wieku grała sama, bo mamy też łatwe gry dla seniorów dla 1 osoby.

Gry dla starszych ludzi - jak zaktywizować seniora?

Nie podlega dyskusji fakt, że bardzo ważną kwestią jest to, aby seniorzy mieli aktywny i pobudzony umysł przez cały dzień. Należy bowiem pamiętać, że aby połączenia nerwowe działały z pełną mocą, mózg musi być stale ćwiczony, czyli należy regularnie wykonywać trening pamięci. Z racji tego, że wiele starszych osób w Polsce mieszka samotnie lub przebywa w domach opieki i spędzają większość swoich dni z niewielką lub ograniczoną do minimum stymulacją umysłową, to warto zastanowić się nad kwestią - jakie zabawy dla starszych osób, czym zainteresować seniora?

Jak zachęcić seniorów do aktywności? Starsze osoby, które są często odwiedzane przez członków rodziny lub opiekunów, zazwyczaj otrzymują większą dawkę emocji i stymulację umysłową przez co aktywizacja seniorów przebiega samoistnie niż seniorzy mieszkający samotnie. Ale na szczęście istnieją gry dla seniorów, w które można grać samemu, aby uzyskać podobne korzyści. Przykładowo gry na ćwiczenie pamięci dla seniorów, te dla jednego gracza, jako terapia dla seniorów mogą pomóc w zapobieganiu zanikowi pamięci i funkcji poznawczych, bo jest to sprawdzona forma ćwiczenia mózgu.

Gry dla seniorów na pamięć - najlepsze gry planszowe

Gra przeznaczona dla seniorów na pamięć jest doskonałym sposobem na trenowanie umysłu i poprawę koncentracji w starszym wieku. Popularne gry, takie jak sudoku dla seniorów, krzyżówki czy gra w memory pozwalają seniorom aktywnie korzystać z pamięci krótkotrwałej i długotrwałej. Gry dla seniorów na pamięć, takie jak łamigłówki i gry wymagające zapamiętywania wzorów i sekwencji mogą opóźnić procesy starzenia się mózgu. Warto zachęcać seniorów do intelektualnej aktywności i spędzania czasu na grach rozwijających pamięć.

Zajęcia z seniorami - jakie zabawy dla starszych osób?

Tak długo, jak osoba w podeszłym wieku może posługiwać się smartfonem lub tabletem, będzie mogła skorzystać w Internecie z rozwiązań typu - gry dla osób starszych online, które pomogą w treningu mózgu. W zależności od rodzaju używanej aplikacji, gry dla starszych osób na telefon mogą poprawić poziom:

 • koncentracji,

 • umiejętności wizualno-przestrzennych,

 • rozwiązywania problemów.

Szybkie wybieranie gier dla seniorów online w sklepie z aplikacjami może zapewnić propozycje gier towarzyskich dla seniorów w kategoriach: gry dla emerytów lub gry dla starszych ludzi, gry rozwijające pamięć dla seniorów do wyboru. Obecnie w Internecie są także dostępne darmowe gry dla seniorów, takie jak: puzzle, kalambury dla seniorów, klasyczne gry planszowe dla seniorów, gry terapeutyczne dla seniorów, dobra gra logiczna dla seniorów darmowe, a nawet gry komputerowe dla seniorów, które zapewniają możliwość interakcji społecznych. Należy jednak pamiętać, że choć istnieje wiele korzyści płynących z nowoczesnej technologii dla seniorów, to generalnie osoby w podeszłym wieku nie czują się dobrze z urządzeniami mobilnymi, bo ze swojej młodości pamiętają gry “papierowe” - karty i gry planszowe dla seniorów oraz bierki, szachy i warcaby.

Prosta rozrywka - jaka gra dla seniora?

Internet zapewnia ogromną ilość zasobów gier online dla osób starszych. Jednak przed dokonaniem wyboru gry dla seniora, zawsze należy upewnić - jakie są w internecie recenzje na temat tej rozrywki. Jeśli gry dla seniorów na pamięć online na komputer oraz gry dla seniorów na telefon są zbyt trudne dla osób w podeszłym wieku, to zamiast zabawy, dostarczą jedynie frustracji i może to sprawić, że senior zniechęci się i straci zainteresowanie taką formą zabawy. Oczywiste jest to, że wiele gier dla starszych ludzi może stymulować mózg do poprawy zdrowia psychicznego i umiejętności zapamiętywania, ale jest to przede wszystkim kwestia znalezienia aktywności i gry najlepiej dopasowanej do konkretnej osoby. W co grają seniorzy? Jaką grę wybrać? Przy wyborze gry dla starszej osoby, kluczem jest dobór gry pod zainteresowania seniora oraz posiadaną przez niego sprawność ruchową i umysłową. Dobierając grę, warto kierować się doświadczeniem życiowym starszej osoby i wybierać tytuły, które będą do tego nawiązywać. Bez wątpienia, darmowe gry dla seniorów “bez prądu” to rozwiązanie dobre dla każdego seniora. Choć wydaję się, że czasy w których najpopularniejsze gry karciane dla seniorów dostępne w Polsce to Chińczyk i tradycyjne gry karciane dla seniorów przemijają, to jednak klasyczne gry planszowe dla seniorów są nadal bardzo popularne.

Ćwiczenia pamięci - jakie puzzle dla seniora z Alzheimerem? 

U starszej osoby, u której zdiagnozowano chorobę Alzheimera, należy zacząć od kilku układanek dla początkujących, złożonych z 6,7 elementów i stopniowo przechodzić do bardziej złożonych puzzli dla seniorów, aby mogła ona rozwiązać trochę trudniejsze zadania, następnie można postawić na łatwe gry dla seniorów stawiając na propozycje zawierające proste zasady gier.

Umysłowe zajęcia czy zajęcia manualne - czym zainteresować seniora z demencją?

Aby dodatkowo zmotywować seniora do treningu pamięci, można początkowo zaproponować babci lub dziadkowi obserwację zabawy lub poprosić o przeczytanie instrukcji i przypomnienie zasad gry wnukom. Ważne jest, by senior czuł się potrzebny i by opadły pierwsze opory przed wzięciem udziału w rozgrywce i zabawie, powinna być to przyjemna gra planszowa dla seniorów.

Trening pamięci - ćwiczenia, słowne zagadki, rebusy dla seniorów, gry dla starszych

Jak zmienia się mózg seniora? Jeśli spędzamy dużo czasu ze starzejącą się osobą, możemy zauważyć, że staje się ona nieco bardziej zapominalska i gubi rzeczy. Chociaż częste “zapominanie” lub chwilowa utrata pamięci mogą być oznaką choroby Alzheimera, to niektóre przypadki tzw. “mgły mózgowej” są częścią procesu chorobowego. Obecnie na zakłócenie funkcjonowania mózgu może mieć wpływ wiele czynników, takich jak np.: stres i przewlekłe zmęczenie. Podobnie jak w przypadku ciała, utrzymanie aktywności mózgu na właściwym poziomie jest ważne na wszystkich etapach ludzkiego życia. Gry dla seniorów na pamięć to zabawa, która wymaga dopasowania kolorów i kształtów, ukończenia labiryntów i wielu innych stymulujących łamigłówek. Te gry mają na celu trenowanie kluczowych obszarów mózgu, takich jak: pamięć, mowa, koordynacja ruchowa. Inne korzyści z treningu pamięci poprzez zagadki i rebusy dla seniorów lub świetna gra dla seniorów w memory pozwalaj seniorom aktywnie korzystać z pamięci krótkotrwałej i długotrwałej. Gry dla seniorów na pamięć to zabawa, która wymaga dopasowania kolorów i kształtów, ukończenia labiryntów i wielu innych stymulujących łamigłówek. Te gry mają na celu trenowanie kluczowych obszarów mózgu, takich jak: pamięć, mowa, koordynacja ruchowa. Inne korzyści z treningu pamięci poprzez zagadki i rebusy dla seniorów lub gra w memory pozwalają seniorom aktywnie korzystać z pamięci krótkotrwałej i długotrwałej, pomagają pielęgnować jasność umysłu seniora i zachować sprawność umysłu na dłużej, mogą obejmować takie obszary jak np.:

szybsza zdolność przetwarzania umysłowego,

 • zmniejszenie lęku i depresji,

 • nauka nowych umiejętności,

 • wzmocnienie refleksu, umiejętności organizacyjnych i koncentracji,

 • większa retencja pamięci,

 • poprawa umiejętności społecznych,

 • mniejsze ryzyko poczucia izolacji i samotności.

Trening pamięci, utrzymanie aktywności mózgu może odbywać się za pomocą różnych sposobów, takich jak: ćwiczenia, słowne zagadki poprawiające pamięć, stymulujące łamigłówki i rebusy dla seniorów lub tradycyjne gry karciane. Obecnie jest dostępnych wiele rodzajów gier logicznych i strategicznych do wyboru i przez Internet można kupić nawet gry dla seniorów z demencją. Tak duży wybór gier dla dorosłych jest korzystny, bo nie można zmuszać starszej, zniedołężniałej osoby do robienia czegoś, co nie sprawia jej przyjemności. Jednocześnie ważne jest też to, aby osobom zmagającym się demencją lub z inną formą utraty pamięci - zmieniać rodzaje gier do treningu mózgu i zwracać uwagę na stan umysłu seniora oraz możliwości osób starszych.

Gry dla seniorów - sklep internetowy VIDA Care Plus

Sklep internetowy VIDA Care Plus prezentuje ofertę - Gry dla seniorów - jest to propozycja na prostą i przyjemną rozrywkę, która z łatwością umili czas starszym osobom. Najpopularniejsze gry planszowe dla seniorów to między innymi:

 • klasyczne gry planszowe dla seniorów,

 • tradycyjne gry karciane,

 • łatwe gry planszowe dla seniorów

 • gry na skojarzenie

 • gry karciane dla osób z demencją

 • gry planszowe dla osób z demencją

 • szybkie, ekscytujące gry towarzyskie,

 • trenujące umysł strategiczne i logiczne gry dla osób z demencją

 • ćwiczące pamięć quizy,

 • gry rozwijające pamięć dla seniorów

 • proste gry ekonomiczne,

 • relaksujące gry terapeutyczne dla seniorów,

 • integrujące pokolenia gry familijne.

Mamy nadzieję, że w naszym sklepie online jest przynajmniej kilka gier, które starsze osoby zechcą włączyć do swojego codziennego życia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Podsumowanie: Jak pielęgnować jasność umysłu seniora? 

Aby pielęgnować jasność umysłu seniora, warto sięgnąć po gry przeznaczone specjalnie dla osób starszych. Łatwa gra dla seniorów, taka jak chińczyk, gra planszowa scrabble czy rummikub, zapewnia rozgrywkę wymagającą logicznego myślenia i koncentracji. Gry pamięciowe są znakomitą terapią zajęciową oraz treningiem dla osób starszych. Wybór gier planszowych w naszym sklepie jest bogaty, każda gra zawiera instrukcje grania, z którą należy zapoznać się przed rozgrywką.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 10 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-27
JESTEM BARDZO ZADOWOLONA Z REALIZACJI ZAMÓWIENIA
2023-12-12
Szybko i sprawnie zrealizowane zakupy.
pixel