Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Artykuły do Arteterapii

( ilość produktów: 10 )

Arteterapia z produktami ze sklepu VIDA Care Plus

Jeśli szukasz przydatnych i inspirujących akcesoriów, jakie możesz wykorzystać podczas arteterapii z seniorami, to trafiłeś idealnie! Sklep VIDA Care Plus posiada w swojej ofercie szeroki asortyment dobrych jakościowo i przystępnych cenowo produktów, dzięki którym arteterapia stanie się prawdziwą przyjemnością, zarówno dla terapeuty, jak i samego seniora. 

Arteterapia - czym jest i co się w niej wykorzystuje

Arteterapia to nic innego jak terapia z wykorzystaniem sztuki. Największy nacisk kładzie się w niej na sam proces twórczy i artystyczne wyrażanie siebie jako narzędzie do uzdrawiania duszy, ciała oraz do samorozwoju i dobrego samopoczucia psychicznego. Główne dziedziny wykorzystywane w arteterapii to: malarstwo, rzeźba, rysunek, muzyka, taniec, teatr, poezja i wiele innych.Aby arteterapia była skuteczna i co najważniejsze przyjemna, warto wprowadzić do dziej ciekawe produkty, dzięki którym będzie można w rozmaity sposób zapewnić czas swoim podopiecznym. 

Arteterapia może być stosowana w różnych kontekstach i może być ona terapią zarówno indywidualną, jak i grupową. Odpowiednia jest dla osób praktycznie w każdym wieku, ale zwłaszcza dla seniorów z zaburzeniami pamięci, osobowości oraz z poważnymi chorobami wieku starczego, jak na przykład Alzheimer. Arteterapia wykazuje także udowodnione dobroczynne działanie w walce z uzależnieniami.

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama artykułów dydaktycznych z dziedzin takich jak:

  • rękodzieło
  • dekoracje
  • przybory plastyczne
  • elementy do tworzenia biżuterii DIY
  • muliny i włóczki
  • stemple
  • szablony
  • folie termokurczliwe
  • akcesoria i narzędzia ułatwiające pracę

Warto podkreślić, że arteterapia nie zastępuje innych form terapii, ale jest fantastycznym ich uzupełnieniem. Terapia sztuką zazwyczaj prowadzona jest przez wykwalifikowanych artetearapeutów, którzy posiadają wiedzę zarówno z dziedziny sztuki, jak i psychologii, co umożliwia im jak najlepsze wsparcie osób korzystających z takich form terapii. Nasze produkty VIDA Care Plus będą stanowiły świetną bazę do pracy właśnie dla takich osób.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 9 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-17
Polecam
2023-12-12
Szybko i sprawnie zrealizowane zakupy.
pixel