Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karty

Karty do grania dla Seniora - Gry karciane - Oferta online VIDA Care Plus

Karty do grania, jeśli chodzi o gry dla seniorów, to świetny sposób nie tylko na pobudzenie umysłów starszych osób, ale jest to też relaksująca, przyjemna rozrywka, która może zapewnić graczom dużo dobrej zabawy! Gry karciane dla seniora są w stanie poprawić pamięć, koncentrację, a nawet zapobiegać skutkom pogorszenia funkcji poznawczych. Co więcej, karty do grania pomogą utrzymać zaangażowanie i aktywność umysłową seniorów z demencją.

Gry karciane dla senioraKarty do graniaJakie gry karciane dla starszych osób?Gry karciane, gry dla seniorów - sklep internetowy VIDA Care Plus

Gry karciane dla seniora 

Nie podlega dyskusji fakt, że bardzo ważną kwestią jest to, aby seniorzy mieli aktywny i pobudzony umysł przez cały dzień. Należy bowiem pamiętać, że aby połączenia nerwowe działały z pełną mocą, mózg musi być stale ćwiczony, czyli należy regularnie wykonywać trening pamięci. Wiele gier karcianych wymaga zapamiętywania lub krótkotrwałego przypominania, co w przypadku seniorów, może być pomocne w ćwiczeniu mózgu i utrzymywaniu dobrej pamięci. Gry karciane dla seniora mogą być niezwykle przydatne, bo zaangażowanie seniora w zajęcia rekreacyjne zorientowane na trening pamięci przez dłuższy czas, nie tylko “wyostrza” logiczne myślenie, ale może nawet zmniejszyć ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera i inne formy demencji. Ale gry karciane dla seniora to także tzw. “gry manualne dla seniora”, bo układanie kart na stole nie tylko stymuluje funkcje mózgu, ale zapewnia również trochę ćwiczeń fizycznych dla zwiększenia umiejętności motorycznych ludzi w podeszłym wieku. 

Karty do grania 

Tak długo, jak osoba w podeszłym wieku może posługiwać się smartfonem lub tabletem, będzie mogła skorzystać w Internecie z rozwiązań typu - gry komputerowe dla seniorów online. Choć układanie pasjansa na ekranie monitora może być sposobem na rozrywkę, warto jednak pamiętać, że choć istnieje wiele korzyści płynących z nowoczesnej technologii dla seniorów, to generalnie, osoby w podeszłym wieku nie czują się dobrze z urządzeniami mobilnymi, bo ze swojej młodości pamiętają gry “papierowe”, takie jak: karty i gry planszowe.Karty do gry to nie tylko świetny sposób na zabicie czasu! Choć gry karciane dla seniora są zwykle powlekane plastikiem, a duży druk na kartach do gry jest często łatwiejszy do odczytania w porównaniu z innymi grami, ale zmienność ruchów podczas układania kart (bliżej, dalej), wykonywanie ruchów naprzemianstronnych (prawa i lewa strona) zwiększa umiejętność ręcznego wykonywania drobnych i precyzyjnych czynności i korzystnie wpływa na koordynację ruchową seniorów.

Jakie gry karciane dla starszych osób?

Wiele osób w Polsce gra w gry karciane, więc karty do grania, dla seniorów zwykle nie są nowością. Pasjans, Tysiąc, Piotruś, Remik, Makao, Kanasta to gry karciane, które z pewnością poprawią nastrój i aktywują wspomnienia starszych ludzi. Te popularne gry karciane, gry dla dwojga i gry karciane dla 3 osób, wymagają strategicznego myślenia i zdobywania punktów i mogą być dobrym sposobem na tworzenie bliskich więzi z innymi ludźmi, a także przyjaznej rywalizacji. Gra w karty dla starszych osób to doskonała aktywność społeczna, która zachęca do rozmowy i przyjaźni oraz może pomóc seniorom odeprzeć poczucie samotności i izolacji. Jeśli seniorzy wolą grę, która bardziej opiera się na strategii, szczęściu i kłamstwie, Poker może być tym, czego szukają. W pokerze, karty są prawie mniej ważne, bo tu liczy się umiejętność odczytywania reakcji innych graczy, opracowywanie strategii i blefowanie w drodze do osiągnięcia zwycięstwa. Choć gra w pokera wymaga “obstawiania”, warto jednak pamiętać, że jeśli gra się “na pieniądze”, nawet te drobne, dla seniorów może to być bardzo satysfakcjonujący sposób na rozrywkę.

Gry karciane, gry dla seniorów - sklep internetowy VIDA Care Plus

Sklep internetowy VIDA Care Plus prezentuje ofertę - Gry karciane dla seniora - jest to propozycja na prostą i przyjemną rozrywkę, która z łatwością umili czas starszym osobom. Ale na naszych wirtualnych półkach znajdują się także:klasyczne gry planszowe,tradycyjne gry karciane,szybkie, ekscytujące gry towarzyskie,gry dla seniorów na pamięć,relaksujące gry terapeutyczne dla seniorów,gry ruchowe dla seniorów,gry manualne dla seniorów,gry dla seniorów z demencją,gry strategiczne i logiczne,ćwiczące pamięć quizy,gry słowotwórcze doskonałe do treningu pamięci,proste gry ekonomiczne,integrujące pokolenia gry familijne.Mamy nadzieję, że w naszym sklepie online jest przynajmniej kilka gier, które starsze osoby zechcą włączyć do swojego codziennego życia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 10 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-27
JESTEM BARDZO ZADOWOLONA Z REALIZACJI ZAMÓWIENIA
2023-12-12
Szybko i sprawnie zrealizowane zakupy.
pixel