Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Aquapainty

( ilość produktów: 9 )

Aquapaint to rodzaj farby akwarelowej, która charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami. Wykonana jest ona z pigmentów wodnych, które można aktywować i rozcieńczać wodą. 

Obrazki do malowania wodą - aquapaint

Farby typu aquapaint wyróżniają się przede wszystkim bardzo jasnymi, rozmytymi i transparentnymi kolorami. Można nałożyć je na papier w różnych warstwach, w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Im więcej warstw, tym większą głębię uzyskamy. Technika aquapaint jest idealna do malowania pejzaży, kwiatów, martwej natury oraz abstrakcji. To technika wprost stworzona do obrazów, w których ważne jest zachowanie przejrzystości kolorów. 

Technika aquapaint - co należy mieć

Technika aquapaint ma tę zaletę, że nie wymaga bardzo dużego zaopatrzenia. Jedyne co musimy mieć to pędzel i kubek z czystą wodą. Obrazek aktywuje się sam po tym, jak dotkniemy go namoczonym pędzlem.

Dla kogo przeznaczona jest technika aquapaint

Aquapaint ma bardzo duże zastosowanie terapeutyczne. Malowanki tego typu to bardzo pomocne i co najważniejsze kompletnie niebrudzące pomoce, które świetnie sprawdzają się w terapii osób starszych cierpiących na demencję, chorobę Alzheimera, czy też na problemy z zapamiętywaniem i skupieniem uwagi. Terapeuci zauważają, że tego typu malowanki uspokajają i mają kojący wpływ na psychikę człowieka. Malowanie uwalnia od natłoku myśli oraz bodźców zewnętrznych, wycisza, uspokaja oraz redukuje stres, który może być przyczyną bezsenności.

Farby aquapaint - jakie mają cechy

Jedną z unikalnych i jednocześnie najważniejszych cech farby aquapaint jest to, że po wyschnięciu staje się ona wodoodporna. Oznacza to, że można bez obaw nakładać kolejne warstwy bez ryzyka zniszczenia pracy.

Dlaczego warto wprowadzić aquapainty jako formę terapii z seniorami

Najważniejsze cechy przemawiające na korzyść aquapaintów

produkt nadaje się dla osób nawet w późnym stadium choroby

obrazy są uniwersalne - nadają się dla kobiet i mężczyzn

malowanie nie wymaga umiejętności trzymania pędzla - można to robić palcami

obrazki pomagają przywołać wspomnienia

obrazem zawsze wychodzi, gdyż nie wymaga dużej precyzji

produkt jest wielorazowego użytku - gdy tylko kartka wyschnie można ponownie po niej malować

nasycone kolory dają seniorowi poczucie pięknego dzieła

obrazy są dostosowane dla osób dorosłych.

Obrazki aquapaint w sklepie online VIDA Care PlusMalowanka wodna aquapaint to narzędzie przydatne w terapii seniorów. Sklep VIDA Care Plus posiada w swojej ofercie różne warianty starannie wyselekcjonowanych obrazów wysokiej jakości i w przystępnych cenach.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 10 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-17
Polecam
2023-12-12
Szybko i sprawnie zrealizowane zakupy.
pixel