Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co kupić na prezent dla osoby starszej?

2023-02-23
Co kupić na prezent dla osoby starszej?

Od czasu do czasu wybierając się w odwiedziny do osoby starszej czy to z okazji urodzin, świąt czy bez okazji chcemy kupić i podarować jej prezent. Jak się okazuje wybór prezentu dla seniora może być kłopotliwy, bowiem co kupić? Zdarzyć się jak raz może, że znamy konkretna potrzebę naszej babci, starszej sąsiadki, czy cioci. Znacznie częściej nie wiemy co kupić na prezent dla osoby starszej.

Pomysły na prezent

Jeśli już raz kupiliśmy naszej babci kocyk a dziadkowi kapcie, warto zastanowić się co mogłoby ucieszyć senior, a przy okazji się przydać. Dobrym rozwiązaniem są rozmaite gry dla seniorów towarzyskie. Nawet jeżeli nasi dziadkowie nie należą do asów karcianych może okazać się, że zabawka gra karciana sprawi im wiele radości. Niezawodnymi prezentami są zwykle słodkości i kwiaty, czasem również alkohol, jednak gdy doskonale wiemy, że nie tędy droga możemy spróbować na gwiazdkę kupić bliskiemu seniorowi puzzle, czy sudoku. Prezent nie musi być ani wyszukany, ani też bardzo drogi, często liczy się intencja, pamięć o bliskim i dopasowanie do preferencji. Znając dobrze seniorów można wybrać czy to masażer stóp, czy koc elektryczny, a może nowy telefon, pakiet telewizyjny itd.

Prezenty terapeutyczne

Mając do obdarowania seniora, zwłaszcza gdy jest to osoba starsza schorowana i nie majętna dobrym rozwiązaniem jest prezent w postaci zapasów środków higienicznych, suplementów diety, czy też sprzętu terapeutycznego, pomocy usprawniających funkcjonowanie jak właściwa poduszka ortopedyczna, chodzik, czy laska, kule itp. niekiedy trafionymi będą takie pomoce, o których senior nawet nie wie że istnieją, a czasem takie o które wstydzi się poprosić. Poza środkami czysto medycznymi, które mogą być finansowym obciążeniem seniora świetnie sprawdzą się pomoce do terapii czy to gimnastyczne, czy też pomoce logopedyczne, bądź do ćwiczenia pamięci, zręczności rak itd.

Karnety na zabiegi, badania, terapie

Bardzo często osoby starsze odkładają profilaktyczne badania, czy nawet zlecone badania lub zabiegi. Czasem tylko wynika to z braku finansów, o wiele częściej z braku mobilizacji. Doskonałym prezentem dla osoby starszej może być wizyta u rehabilitanta, masaż leczniczy, czy wykupienie karnetu na badanie wzroku, słuchu czy inne usługi diagnostyczne. Oprócz tego coraz popularniejszym prezentem są vouchery do wykorzystania na terapię aktywizujące czy też zajęcia dla seniorów organizowane z myślą o walorach towarzyskich. Jeżeli widzimy, iż osoba starsza czuje się samotna i nie potrafi sobie zorganizować przyjaciół ani żadnego wyjścia można w ramach prezentu zabrać ją w miejsce gdzie poczuje się komfortowo, zrelaksowana, zadowolona. W zależności od możliwości może być to kino, muzeum, teatr, czy nawet zoo, galeria handlowa. Zwykle dla osób starszych najlepszym prezentem jest poświęcony czas, wspólna rozmowa, czy zabawa. Czasem nie musimy na prezent wykładać ani złotówki, wystarczy zamiast kupowania aparatu telefonicznego zadzwonić i porozmawiać kilka minut.  

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 10 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-17
Polecam
2022-12-22
Dziękuję, wszystko OK.
pixel