Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Memory dla dorosłych - terapia zajęciowa

2023-10-29
Memory dla dorosłych - terapia zajęciowa

Terapia zajęciowa jest zbawiennym narzędziem dla starzejącego się społeczeństwa. Dzięki niej, seniorzy są w stanie utrzymać sprawność fizyczną i psychiczną przez dłuższy czas. Co więcej, pomaga poprawić jakość życia oraz zapobiega izolacji społecznej seniorów. To nie tylko forma rehabilitacji, ale również droga do bardziej satysfakcjonującego życia. W tym artykule postaram się przedstawić jak “Memory dla dorosłych” wspomagają proces leczenia w terapii zajęciowej oraz dlaczego są tak istotne.

Zastosowanie terapii zajęciowej

Dzięki terapii zajęciowej seniorzy są wspierani w aktywnym oraz zdrowym starzeniu się. Poprzez indywidualne zajęcia mogą rozwijać swoje umiejętności oraz utrzymać zdrowe funkcje umysłowe i fizyczne. Terapia zajęciowa przynosi wiele korzyści wpływających na jakość życia ludzi starszych, a oto kilka z nich:

  • redukcja stresu i poprawa zdrowia psychicznego
  • rozwijanie i utrzymywanie zdolności społecznych
  • poprawa zdolności funkcjonalnych
  • stymulacja umysłu
  • utrzymanie samodzielności

Ponadto, terapeuci dostosowują programy do indywidualnych potrzeb seniora, co sprawia że terapia jest bardziej satysfakcjonująca i skuteczna. Co więcej, terapia zajęciowa może dostarczyć rozrywki i przyjemności seniorom. Wiele zajęć opiera się na zabawie, sztuce, grach czy muzyce.

Zajęcia kognitywne a memory dla dorosłych

Zajęcia kognitywne to zespół aktywności zaplanowanych w taki sposób, by stymulowały funkcje poznawcze, takie jak pamięć, uwaga, logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów czy koncentracja.  Połączenie zajęć kognitywnych z grą “Memory dla dorosłych” stanowi skuteczną strategię wspierania zdrowego starzenia się oraz rozwijania umiejętności poznawczych. Dlaczego warto połączyć te dwa narzędzia? Gra “Memory” to doskonałe narzędzie do ćwiczenia pamięci, koncentracji i logicznego myślenia. Zadania oparte na tej grze mogą polegać na odnajdywaniu pasujących par kart, co angażuje pamięć krótkotrwałą i umiejętność skupienia uwagi. Co więcej grę “Memory” można dostosować do różnych poziomów umiejętności i potrzeb uczestników. Gra ta może również sprzyjać budowaniu relacji oraz pozwala świetnie monitorować postępy.

Terapia zajęciowa a zdrowie psychiczne

Terapia zajęciowa ma ogromny wpływ na zdrowie psychiczne seniorów. Pozwala ona zredukować stres i lęk, dzięki zajęciom rekreacyjnym czy relaksacyjnym. Zajęcia terapeuyczne pomagają w tworzeniu rutyny, seniorzy mają dzięki temu poczucie celu. Co więcej, dzięki terapii zajęciowej seniorzy poprzez nabywanie nowych umiejętności mogą zwiększać poczucie własnej wartości oraz budować pewność siebie.

Zajęcia kognitywne oraz logiczne, takie jak gry planszowe czy “Memory dla dorosłych” stymulują umysł oraz opóźniają procesy zanikowe takie jak demencja. Zajęcia terapeutyczne redukują również depresję wśród osób starszych, a dzieje się tak dzięki licznym zajęciom grupowym, które podnoszą poziom endorfin oraz dają seniorom możliwość czucia się spełnionym.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 10 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-12
Szybko i sprawnie zrealizowane zakupy.
2022-12-22
Dziękuję, wszystko OK.
pixel